IX Zlot Samochodów Zabytkowych na Warmii i Mazurach

Zachęcamy do odwiedzin naszego muzeum w najbliższą sobotę, bo atrakcje będą podwójne. Otóż gościć będzie u nas IX Zlot Samochodów Zabytkowych na Warmii i Mazurach organizowany przez Olsztyński Klub Motorowy im. Mariana Bublewicza. Przybędzie ponad 30 załóg w przeróżnych klasykach, więc przy okazji podziwiania naszej ekspozycji stałej w folwarcznych zabudowaniach, będzie okazja obejrzeć też zabytkową motoryzację w jej naturalnej scenerii.

Ciekawie zapowiada się zaplanowany tuż przed reprezentacyjnym podjazdem pod pałac konkurs elegancji.

Każda z załóg będzie prezentować i swoją maszynę, no i swój pomysł na ubiór, który ma być spójny z wiekiem i epoką auta. Prowadzący konkurs z każdą załogą poprowadzi też krótką rozmowę na najciekawsze wątki dotyczące prezentowanego auta. Te wiekowe pojazdy często kryją w sobie wiele historii, tajemnic, zagmatwanych losów, zaś ich aktualni właściciele często w dziwnych okolicznościach potrafili nadać im drugie życie.

Publiczność będzie też mogła głosować na najciekawszą – ich zdaniem – załogę, która i przyjechała ciekawym pojazdem, i świetnie skomponowała swój styl ubioru, a także urzekła opowieściami o losach samochodu.

Zapraszamy do Białej Oleckiej w sobotę. Ekipa zlotu powinna dotrzeć tu około godz. 11, zaś po godz. 13 będą przygotowania do konkursu elegancji.

Trawniki przed fasadą pałacu, która będzie areną konkursu, będą też świetnym miejscem na piknik towarzyski, więc czekamy na wszystkich, którzy chcą się choć na parę godzin przenieść do dawnych lat.

W okresie październik-kwiecień
muzeum jest NIECZYNNE