IX Zlot Samochodów Zabytkowych na Warmii i Mazurach

Zachęcamy do odwiedzin naszego muzeum w najbliższą sobotę, bo atrakcje będą podwójne. Otóż gościć będzie u nas IX Zlot Samochodów Zabytkowych na Warmii i Mazurach organizowany przez Olsztyński Klub Motorowy im. Mariana Bublewicza. Przybędzie ponad 30 załóg w przeróżnych klasykach, więc przy okazji podziwiania naszej ekspozycji stałej w folwarcznych zabudowaniach, będzie okazja obejrzeć też zabytkową motoryzację w jej naturalnej scenerii.

Ciekawie zapowiada się zaplanowany tuż przed reprezentacyjnym podjazdem pod pałac konkurs elegancji.

Każda z załóg będzie prezentować i swoją maszynę, no i swój pomysł na ubiór, który ma być spójny z wiekiem i epoką auta. Prowadzący konkurs z każdą załogą poprowadzi też krótką rozmowę na najciekawsze wątki dotyczące prezentowanego auta. Te wiekowe pojazdy często kryją w sobie wiele historii, tajemnic, zagmatwanych losów, zaś ich aktualni właściciele często w dziwnych okolicznościach potrafili nadać im drugie życie.

Publiczność będzie też mogła głosować na najciekawszą – ich zdaniem – załogę, która i przyjechała ciekawym pojazdem, i świetnie skomponowała swój styl ubioru, a także urzekła opowieściami o losach samochodu.

Zapraszamy do Białej Oleckiej w sobotę. Ekipa zlotu powinna dotrzeć tu około godz. 11, zaś po godz. 13 będą przygotowania do konkursu elegancji.

Trawniki przed fasadą pałacu, która będzie areną konkursu, będą też świetnym miejscem na piknik towarzyski, więc czekamy na wszystkich, którzy chcą się choć na parę godzin przenieść do dawnych lat.

Jak trafić?

Biała Olecka 9, 19-400 Olecko

Google Maps

Od 1 lipca Muzeum jest czynne
od wtorku do niedzieli
w godzinach 10.00 - 17.00

CENY BILETÓW:

NORMALNY - 30 PLN

ULGOWY - 20 PLN (z ważną legitymacją szkolną)

dzieci do 7 lat - BEZPŁATNIE
KUP BILET ON-LINE

Obserwuj nas

Muzeum Motoryzacji 2022 | Realizacja virtualmedia.pl
Informujemy, że wszystkie Twoje dane są chronione uwzględniając aktualne przepisy RODO. Korzystamy również z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z Prawem Telekomunikacyjnym.

Administrator Danych
Polityka Prywatności
Akceptuję