Muzea i ekspozycje motoryzacyjne w Polsce

Na letnik okres fani motoryzacji z pewnością planują niejedną wycieczkę po muzeach motoryzacji.

My sami uwielbiamy poznawać przeróżne miejsca z ekspozycją zabytków na kołach, bo nigdzie na świecie nie znajdzie się przecież dwóch identycznych. Każde ma swój wyjątkowy klimat i niepowtarzalne zbiory gromadzone z jakiegoś klucza, które eksponowane są w przeróżnych przestrzeniach. A często i same obiekty też są zakotwiczone w pięknej historii.

Zatem jeżdżąc po kraju polecamy wam miejsca, które fani klasycznej motoryzacji mogą sobie już planować w nawigacji. Oto mapa z propozycjami, od tych małych, po całkiem duże kolekcje. Gdyby przypadkiem umknął nam ciekawy adres nacechowany historyczną motoryzacją, dajcie znać w komentarzach.

Zatem losujemy kolejność: ze wschodu na zachód, czy od gór do morza? A może jakiś śmiałek zaliczy wszystkie w jednym sezonie? Na szczęście wiele muzeów motoryzacji położonych jest w naprawdę atrakcyjnych turystycznie lokalizacjach, więc można włączyć takie odwiedziny w poczet udanego urlopu. Zwiedzajcie muzea!