Muzeum oficjalnie otwarte!

Nareszcie oficjalnie! W obecności 300 znakomitych gości w sobotę symbolicznym przecięciem wstęgi otwarto Muzeum Motoryzacji Biała Olecka. Ta rodzinna kolekcja na którą składa się niemal 180 samochodów i jednośladów, ulokowana została w przepięknie położonym folwarku, którego wizytówką jest neobarokowy pałac z barwną 120-letnią historią.

Wśród gości, którzy zjechali w urokliwe Mazury Garbate do Białej Oleckiej, nie zabrakło znakomitych nazwisk związanych z historią motoryzacji, ale też niespodzianką dla wielu był prywatna wizyta byłej pary prezydenckiej Anny i Bronisława Komorowskich.

Wśród atrakcji, które dostarczyły emocji była m.in. aukcja rzeczy związanych z motoryzacją (m.in. podarowanego przez właściciela muzeum Komara w pełnej sprawności i oryginalnym stanie), z której dochód przeznaczono na wsparcie ośrodka dla niepełnosprawnych. W pałacu była wystawa malarstwa poświęcona zabytkowej motoryzacji autorstwa olsztyńskiego artysty Krzysztofa Tanajewskiego, dzieciaki malowały farbami prawdziwe BMW, zaś cześć gości przybyła na uroczystość pięknymi zabytkowymi pojazdami, które przed wejściem pałacu prezentowały się jakby czas w folwarku faktycznie cofnął się o wiele dekad.

Do końca lata muzeum udostępnione jest w weekendy w godz. 10-16. Zapraszamy do kontaktu!