Tym razem będzie to prawdziwy „Powrót do przyszłości”, a nie tylko filmowy. Świat motoryzacyjny obiegła sensacja, że wskrzeszony zostanie kultowy #DeLorean. Włoskie studio stylistyczne #Italdesign zaprojektowało współczesną interpretację auta, pozostawiając mu wiele znanych akcentów.

W naszych zabytkowych zbiorach stoi pierwowzór sprzed przeszło czterech dekad, ale i tak wciąż wygląda futurystycznie na tle całej reszty eksponatów i nie przestaje fascynować.

Ciekawe, które cechy wspólne podobają się Wam?

Nowy De Lorean Alpha5 ma być oficjalnie pokazany na słynnym konkursie Pebble Beach w sierpniu. Zaplanowano stworzenie tylko 8️⃣8️⃣ sztuk z napędem elektrycznym. Liczba 8️⃣8️⃣ nie jest tu przypadkowa. Miłośnicy filmu doskonale wiedzą, że do takiej prędkości w milach musiało się rozpędzić auto, by przenieść się w czasie. Alpha5 zrobi to w… ⏱4,35 s!