Skoda z serii 1101/1102

Ciekawi jesteśmy co sądzicie o coraz popularniejszym trendzie – o restomodach. Czyli klasykach, które noszą w swojej stylistyce lekki powiew nowoczesności i subtelnego tuningu, a nawet usprawnienia mechanicznego, by przyjaźniej można było się z nim dogadać na co dzień. Mamy w naszych zbiorach Skodę z serii 1101/1102 z przełomu lat 40. i 50., popularnie nazywaną Tudor. Nazwę przywłaszczyła sobie od najliczniej sprzedawanej odmiany – dwudrzwiowego sedana, czyli tudora. Ale tych odmian był cały wachlarz: pikap, sanitarka, kombi, czterodrzwiowy sedan, kabriolet z odsłoniętym poszyciem dachowym, roadster, furgon, a nawet uterenowione dla wojska. Była nawet sportowa wersja, którą czechosłowacka załoga w 1948 roku wystartowała w Rajdzie Polski, wygrywając klasę do 1200 ccm. Nasz tudor-restomod ma też stosowną przyczepkę, więc w komplecie prezentuje się jak iście wiejski obwoźny handelek. Jeśli będziecie odwiedzać muzeum, zwróćcie uwagę na współcześnie zaprojektowane detale Skody, które są wykonane z litego drewna. A może znajdziecie jeszcze jakieś ciekawe akcenty, które z pewnością nie mają 70 lat?